Ke každé objednávce kupón na 20% slevu při příštím nákupu.

Arganový olej

Arganový olej je jedním z nejvzácnějších olejů na světě. Lisuje se ze semen plodů Arganového stromu (Argania Spinoza - Arganie trnitá). Pro marocké ženy je díky svému jedinečnému složení po staletí skutečným, přírodním elixírem krásy a mládí. Proto se arganovému oleji také někdy říká "marocké", "tekuté" či "pouštní" zlato.

Argania spinoza - arganový keř

Dnes poznává tajemství arganového oleje stále více žen i mužů po celém světě. Arganový olej je známý pro svoje kosmetické, léčivé a vyživovací vlastnosti. Má vynikající účinky jako ochrana pleti před stárnutím (tzv. anti-aging efekt), hydratuje suchou pokožku, léčí akné a další kožní potíže jako suchou kůži, lupénku, ekzémy apod. Slouží jako ochrana pokožky a prevence rakoviny kůže, vyživuje poškozené a křehké vlasy a nehty, snižuje bolestivost a ztuhlost kloubů.

Arganový olej není možná doslova "elixír mládí", ale má k němu ze všeho nejblíže. Ženy v Maroku znají jeho kouzlo mnoho let. Nyní můžete i Vy vyzkoušet, jak je arganový olej účinný!

E-shop s olejem

Arganový olej, který Vám nabízíme, je panenský, 100% čistý, přírodní arganový olej, lisovaný za studena. Kosmetický arganový olej, lisovaný z nepražených jader a potravinový arganový olej, lisovaný z předem jemně pražených jader.

Arganový olej e-shop

Olej pochází přímo z Maroka, od komunity berberských žen. Je certifikovaným (ECOCERT) produktem plnící mezinárodní standard kvality extra panenského oleje a obsahující suroviny z kontrolovaného ekologického zemědělství.

Pro Vaše zdraví a krásu

Tajemství arganového oleje je založeno na jeho jedinečném složení. Arganový olej je kromě jiného bohatý na přírodní antioxidanty, esenciální mastné kyseliny, karotenoidy, ferulové kyseliny, steroly a polyfenoly. Obsahuje také vysoké množství vitaminů E, A a skvalen. Díky tomu má arganový olej úžasnou škálu pozitivních zdravotních a kosmetických učinků při péči o pleť, vlasy a nehty.

 • Přírodní zdroj antioxidantů

  Antioxidanty mají anti-aging (proti-stárnoucí) účinky. Chrání kožní buňky od chemikálií, znečišťujících látek a ultrafialových paprsků, které produkují volné radikály. Ty pak napadají zdravé buňky a způsobují poškození a stárnutí kůže. Antioxidanty obnovují poškozené buněčné membrány a pomáhají tak pokožce udržet mladistvý vzhled, vyhlazují vrásky a udržují pokožku přirozeně hydratovanou.

 • Bohatý na nenasycené mastné kyseliny

  Nenasycené mastné kyseliny jsou ideální pro zdraví pokožky. Nejen že zvlhčují, ale snižují výskyt vrásek a dokonce mají anti-aging efekt. Mastné kyseliny obsažené v arganovém oleji také okamžitě pomohou se suchými a poškozenými vlasy, zvláčňují je a pomáhají předcházet roztřepeným konečkům. Pomáhají vyživovat nehty a také snižují bolestivost a ztuhlost kloubů.

 • Zdravý zdroj fytosterolů

  Fytosteroly mají dvojí, proti-zánětlivé a proti-dráždivé účinky. Jsou ideální při hojení jizev (včetně strií) a pro zlepšení stavu pokožky i vlasů. Kromě toho, fytosteroly hydratují suchou kůži, léčí poškozenou pokožku a zabraňují vzniku některých forem rakoviny kůže.

 • Vysoký obsah vitamínů E a A

  Vitamín E je nenahraditelný při péči o zdraví pokožky, vlasů i nehtů. Napomáhá při prevenci spálení kůže, poskytuje ochranu proti slunečnímu záření a podporuje hojení spálené či jinak poškozené pokožky a jizev (včetně strií). Díky vynikajícím vlastnostem při ochraně před sluncem slouží jako účinná prevence rakoviny kůže. Vitamín A pak pozitivně ovlivňuje obnovu kolagenu a přispívá k tomu, aby byla naše kůže hladká, pružná a udržela si mladistvý vzhled.

Arganový olej obsahuje i další nezbytné složky pro regeneraci pokožky, vlasů a nehtů.

Novinky na ARGANIA.CZ

Máme pro Vás další novinku - přírodní balzám na rty s arganovým olejem! Z nejlepších přírodních surovin, bez parfemací, barviv a příchutí. Kdykoliv a kdekoliv vyživí a ochrání Vaše rty! Naleznete ho v našem e-shopu.

Pro Vaše větší pohodlí jsme aktualizovali naše stránky, aby byly přátelské k mobilním zařízením. Těšíme na Vaši návštěvu nejen z počítačů, ale i tabletů či mobilních telefonů!

Nyní Vám v našem e-shopu nabízíme také potravinový arganový olej, lisovaný z pražených jader. Více o potravinovém oleji v sekci Konzumace.

Vyzkoušejte, jak blahodárný účinek bude mít pro Vaši pleť mýdlo s arganovým olejem. Nyní si ho můžete objednat v našem e-shopu!

Abychom Vám vyšli maximálně vstříc, od 1. září 2011 při objednávce neúčtujeme žádný poplatek za balné. Za zaslání arganového oleje objednaného v našem e-shopu tak nyní zaplatíte pouze poštovné účtované Českou poštou.

Námi nabízený arganový olej byl v rámci ČR úspěšně testován na soulad kosmetického výrobku s požadavky zákona 258/2000 sb., o ochraně veřejného zdraví a vyhláškou Ministerstva Zdravotnictví 448/2009 sb., o stanovení hygienických požadavků na kosmetické prostředky.

Naši první cestu pro čerstvý olej k našim marockým dodavatelům jsme spojili s užitečnou zastávkou v pohoří Atlas, kam jsme ve spolupráci s občanským sdružením AtlasyAtlasu dovezli teplé oblečení místním dětem. Více o našich dalších aktivitách v Maroku se dozvíte v sekci Pomáháme.

Děti v pohoří Atlas