Léčba onemocnění kůže

s arganovým olejem

Rozlučte se s lupénkou, ekzémy či akné!

Arganový olej Vám pomůže zbavit se kožních obtíží. Díky léčivým látkám, které olej obsahuje, je vynikajícím pomocníkem při léčbě lupénky (kdy snižuje svědivost a odlupování kůže až o 80%), atopických i suchých ekzémů, hnisavých zánětů kůže, suché kůže, popálenin, ale třeba i akné. Také pomáhá hojení ran a lze použít pro zmírnění potíží s proleženinami (odborníci doporučují aplikaci 2x denně po obvyklém očištění oblasti, kterou ošetřujeme). V neposlední řadě je arganový olej skvělý pomocník při ošetření opruzenin u malých dětí.

Arganový olej stimuluje přirozené obranné a obnovovací funkce pokožky. Čistí, zvláčňuje a vyživuje ji a poskytuje jí ochranu před nepříznivými vlivy z okolního prostředí. Olej jemně vmasírujte do postižených míst 2x - 3x denně do doby, než dojde ke zlepšení, minimálně však 7-10 dní.

Vznik a léčba akné

Přesné příčiny vzniku akné nejsou známy. Nejvíce se zmiňují hyper-produktivní olejové žlázy, špatné stravování, kožní problémy způsobené hyperaktivitou bakterií pokožky, nebo blokované póry. Olej, který je vylučován do pokožky přirozeně se kvůli nedostatečnému čištění nahromadí a může ucpat kožní póry. Když mluvíte o oleji ve vztahu k akné, většina lidí se na vás bude dívat nevěřícně. Jak může pomoci olej s akné, když právě mastná pleť je první věc, která způsobuje pupínky? To je pravda, ale arganový olej je jiný - velice rychle se vstřebává do pokožky a nezanechává ji mastnou.

Výhody arganového oleje pro léčbu pokožky

Přestože je arganový olej klasifikován jako olej, nezanechává žádné dráždivé zbytky a opravdu pomáhá vyčistit kůži. Arganový olej se používá stejně jako krém, funguje jako ochrana proti slunečnímu záření a jako bariéra proti kontaminaci pokožky vnějšími vlivy. Hlavními prvky, které dávají arganovému oleji jeho zvláštní léčivé vlastnosti jsou:

  • Skvalen, který je používán i v opalovacích krémech jako ochrana pleti a prevence rakoviny kůže. Zabraňuje také kontaminaci pokožky nežádoucími vlivy z okolního prostředí. Dále zamezuje odlupování kůže, což z něj dělá dobrého pomocníka právě při léčbě lupénky, ale i dalších nemocí kůže.

  • Vitamín F, který je známý pro své anti-aging účinky. Pomáhá napnout kůži, zužuje roztažené póry a zjemňuje vrásky.

  • Vitamin A a E jsou další dobře známé elementy pro mladou a svěží pleť. Téměř všechny opalovací krémy a krémy proti stárnutí obsahují vitamin E.