Arganový olej

pro zdraví celého organismu

Kosmetický a potravinový arganový olej

Co jsou to kosmetický a potravinový arganový olej a jak se vlastně liší?

Jako kosmetický arganový olej se označuje olej, který je lisován za studena, bez předcházející tepelné úpravy jader a několikrát velmi pečlivě filtrován přes jemné plátno. Vzniká tak vysoce kvalitní olej, vyznačující se jasně zlatavou barvou, ideální ke kosmetické péči o pleť, vlasy, nehty a pokožku celého těla.

Potravinový arganový olej se získává odlišně. Jádra zbavená skořápek, se před lisováním jemně praží a výsledný olej se pak vyznačuje silným ořechovým aromatem, výraznou oříškovou chutí a tmavší, až oranžovou barvou. Olej připravovaný tímto postupem je chutný a především velmi zdravý doplněk v teplé i studené kuchyni.

Oba druhy arganového oleje které nabízíme jsou 100% čistý přírodní produkt, bez jakýchkoli dalších příměsí (konzervantů, barviv či parfemací). Olej se lisuje z jader Arganie trnité. Kosmetický arganový olej je ideální pro kosmetické využití, neboť si zachovává maximum aktivních látek a má pouze lehké oříškové aroma. Potravinový arganový olej lisovaný z jemně pražených jader je pak díky svému silnému ořískovému aromatu a intenzivní lahodné oříškové chuti vhodný pro teplou i studenou kuchyni.

Účinky arganového oleje pro organismus

Pravidelnou konzumací arganového oleje prospějete zdraví a harmonii celého organismu!

  • Díky vysokému obsahu vitamínů a zdraví prospěšných látek, především mastných kyselin, arganový olej výrazně napomáhá při snižování hladiny cholesterolu a tím omezuje výskyt srdečních příhod a jiných cévních chorob.
  • Má příznivé účinky na imunitní systém a pomáhá předcházet riziku tvorby rakoviny.
  • Díky vysokému obsahu vitaminu E zdravě reguluje srdeční činnost.
  • Posiluje nervový a lymfatický systém a zpomaluje proces degenerativních chorob.
  • Je vynikající při artróze, bolestech kloubů a revmatických potížích.
  • V neposlední řadě pak konzumace arganového oleje pomáhá při zdravém trávení.