Arganový olej

pro zdravé a krásné vlasy

Pečujte o své vlasy s arganovým olejem!

Hydratační a jiné vlasové přípravky jsou na trhu velmi populární. Všichni chceme vypadat dobře a jeden způsob, jak vypadat dobře je mít lesklé a silné vlasy. A to platí jak pro ženy tak pro muže. Lidé však často netuší, že výrobky, které jsou na trhu, mohou být jedním z důvodů, proč jsou jejich vlasy suché a poškozené. Nadměrnou "léčbou" nevhodnými přípravky dochází naopak k poškození vlasů. Tyto škody ale nyní můžete snadno napravit!

Jak pomáhají látky obsažené v arganovém oleji Vašim vlasům?

Arganový olej obsahuje mnoho látek, živin a vitamínů, které jsou nejen dobré pro pleť, ale i pro vlasy a pokožku hlavy. Nejdůležitější z nich jsou tokoferol (vitamín E), nenasycené mastné kyseliny a látka skvalen.

Vitamin E je antioxidant. Jak již bylo zmíněno dříve, tento vitamín pomáhá eliminovat volné radikály a udržovat správný krevní oběh v celém těle včetně hlavy. Bez zdravé cirkulace krve nemají vlasy dostatek živin, což způsobuje, že jsou vlasy slabé, třepí se a snadno se lámou.To je důvod, proč je vitamin E jednou z klíčových složek agranového oleje, která zajišťuje, aby byly Vaše vlasy zdravé a silné.

Nenasycené mastné kyseliny mají odlišný účinek na vlasy, než vitamin E. Jsou nezbytnou součástí pro regeneraci vlasů a jejich zdravý růst. V tomto ohledu je nejvíce užitečná kyselina Omega 3. Ta vyživuje vlasy zevnitř, výživuje folikuly a stimuluje tak růst zdravých vlasů.

Konečně, arganový olej obsahuje skvalen, který je třeba pro udržení hydratace pokožky hlavy a vlasů. Naše tělo produkuje olej pro vlasovou pokožku a vlasy přirozeně, někdy ho ale ztrácíme díky působení vnějších faktorů, jako jsou sluneční teplo a prach. Skvalen dodává tyto přirozené oleje našim vlasům a pokožce a udržuje tak naše vlasy zdravé a lesklé.

Arganový olej a pokožka hlavy

Arganový olej vyživuje a hydratuje nejen samotné vlasy, ale také pomáhá udržet zdravou pokožku hlavy. Jak je známo, poškozená či nezdravá pokožka hlavy znamená nevzhledné nebo poškozené vlasy. Zdravá pokožka hlavy se zdravými vlasovými folikulami vytváří dokonalý vzhled a zdraví pro Vaše vlasy.

Tipy pro péči o vlasy

  • Když vás trápí roztřepené konečky vlasů, zahřejte v dlaních pár kapek arganového oleje a vtírejte do jednotlivých pramenů vlasů. Poté vlasy rozčešte, zabalte do ručníku a nechte olej působit asi 10 minut. Vlasy pak omyjte jemným šampónem.

  • Arganový olej lze použít jako masku na vlasy. Vmasírujte olej do vlasů a pokožky hlavy, nechte působit alespoň 45 minut a poté opláchněte jemným šampónem. Masáž s arganovým olejem dvakrát týdně snadno pomůže udržet vaše vlasy přirozeně zdravější a krásnější!