O výhodách velkých plastových květináčů


Velké plastové květináče lepaso.cz slouží jako praktické i ozdobné nádoby pro uložení pokojových rostlin. V čem spočívají jejich hlavní přednosti?

Nízká cena – chcete-li si pořídit květináč pro přesazování vzrostlé rostliny, půjde zpravidla o velké průměry nádob mezi dvaceti a padesáti centimetry. Některé rostliny vyžadují i větší květináče, týká se to například rostlin v zimních zahradách. Platí zde jedno nepsané pravidlo přímé úměry – čím větší průměr květináče, tím vyšší cena, přičemž ceny velkých květináčů mohou růst až exponenciálně. Týká se to hlavně květináčů keramických, a tak by vás nemělo překvapit, že vás vyjdou i na několik tisíc korun. S těmi plastovými je to jiné, ty jsou výrazně levnější.

rostliny v květináči

Hezký vzhled – dnes už se květináče z plastu vyrábí v atraktivním designu, podobně jako většina umělých rostli. Někdy ani nepoznáte, že je květináč zhotovený z plastu, a můžete se domnívat, že je keramický.

Pastelové barvy – napadlo vás někdy pořídit květináč barevný, tedy nikoli pouze bílý, ale třeba červený, hráškově zelený, žlutý, fialový, modrý či růžový? Barevné květináče krásně kontrastují se zelenou barvou listů, a váš obývák se pak promění v zámeckou zahradu.

pokojové rostliny

Květinová stěna – mít zámeckou zahradu v obýváku nebo v ložnici je velice snadné, požádáte manžela, aby přišrouboval na zeď několik náhodně rozmístěných dřevěných polic pro květináče a umístíte na stěnu různé druhy, které se doplňují svými tvary, barvou olistění i růstem. Mohou tu být rostliny visící shora dolů, anebo rostoucí směrem nahoru, mezi nimi vyniknou i druhy pnoucí a v této kaskádě byste mohli mít umístěné i větší akvárium. Plastové květináče tu budou mít své opodstatnění a zvolíte-li více barev, květinová stěna bude veselá a budete se na rádi chodit dívat. Nezapomeňte, že rostliny jsou živé bytosti, které nabíjí energií, na rozdíl od televize.