Kam se nejčastěji umisťuje pračka


Ať už bydlíte sami či s někým, jednou za čas stejně budete muset vyprat prádlo. A jelikož ručně bude tuto činnost chtít dělat jen málokdo, nezbude nám nic jiného, než si pořídit pračku. Na trhu je dnes celá spousta modelů, ze kterých si můžeme vybrat. Jistě tak najdeme nějakou, která nám bude vyhovovat. Ovšem když si ji přivezeme domů, musíme vyřešit důležitou otázku: kam ji postavit?

 

Pokud máte rodinný dům, pak je možné jednu z místností předělat na prádelnu, která bude sloužit právě k tomu, aby se zde pralo a případně i sušilo prádlo. Je to zdaleka nejpraktičtější řešení, ovšem dostupné jen málokomu. I když bydlíte v rodinném domě, je jen málo pravděpodobné, že zde takovou místnost máte. Musíme se tedy poohlédnout jinde.

 

prázdná místnost v bytě

 

V první řadě je potřeba, aby onen pokoj splňoval několik základních požadavků. V první řadě zde musí být přítok i odtok vody, což v běžných pokojích není. A je to pochopitelné, koneckonců pračka se musí nějak napustit, a voda z ní následně někam odtéct. V úvahu tedy přichází jen ty místnosti, kde takový přívod vody je.

 

Dále je vhodné, aby podlahu netvořil koberec. Vždy totiž hrozí riziko, že se pračka porouchá a začne vytékat, a věřte, že koberec se v takovém případě čistí mnohem, mnohem hůře. Ideální jsou pro tento účel dlaždičky, avšak použít lze i lino. To by však mokru nemělo být vystavováno příliš často, jinak začne puchřet.

 

sušení prádla

 

V neposlední řadě by pak neměla překážet, avšak měl by k ní být jednoduchý přístup s dostatkem místa okolo, neboť je pravděpodobné, že vedle ní budeme třídit prádlo. To bývá častým problémem zejména v malých bytech, je však nutné se s tím nějak popasovat. Je tedy jasné, že ji nemůžeme umístit kamkoliv. Jako nejvhodnější se pak jeví koupelna či toaleta, které mají ty samé požadavky, případně, pokud to není možné, pak kuchyně. Rozhodně jí však vždy musíme nějaké místo najít.